Reportaż: Przejdę przez TO żeby żyć

Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Jak chorując nie zrzucić różowych okularów, jak znaleźć siłę, gdy słyszy się diagnozę – rak?

44-letnia Ilona Filipiak, u której dwa lata temu zdiagnozowano raka piersi, po mastektomii i chemioterapii postanowiła zredukować ryzyko powtórnego zachorowania. Poddała się kolejnemu zabiegowi, tym razem przeprowadzonemu na drugiej piersi, która została usunięta, a potem zrekonstruowana.

Przejdę przez TO, żeby żyć – reportaż Jadwigi Woźnikowskiej w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.

Komentarze

Komentarz
  • Przepiękny reportaż. Te wszystkie słowa dotykały mnie osobiście. Ja 15 lat temu też sama znalazłam guzek w piersi. Jestem po mastektomi, chemioterapi. Aż do momentu kiedy w kwietniu 2022 roku poszłam na coroczne kompleksowe badanie kardiologiczne. Podczas badania Echa serca 💕 pan doktor bardzo szczegółowy zbadał też brzuch. Okazało się że na śledzionie pojawił się duży guz zajmujący prawie całą śledzionę. Jestem po operacji usunięcia śledziony i w chwili obecnej poddaję się ostrej chemioterapi. Też się uśmiecham, żyję pełnią życia. Mam przy sobie ukochanego męża, który jest moim olbrzymim wsparciem. Mam wspaniałych przyjaciół i ukochaną rodzinę gotową rzucić wszystko i służyć pomocą. Wiara I pozytywne nastawienie.

Więcej odcinków

Odcinek 296
Skip to content