Ślady – Maryja w katowickim Spodku!

Spektakl muzyczny „Maryja”, to radosne widowisko inspirowane oratorium oraz musicalem, organizowane w związku z przygotowaniami do jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Katowickiej. Narracja muzyczno-słowna wzbogacona została o język tańca i teatru oraz nowoczesne elementy multimedialne. Spektakl ten jest poruszającą opowieścią o Matce Bożej, zrealizowaną w poetyce teatru totalnego. Fabuła powstała na kanwie przekazu biblijnego i została wzbogacona o nowatorskie zabiegi dramaturgiczne oraz odwołania do różnorodnych form kultu maryjnego. W warstwie muzycznej będzie można usłyszeć odniesienia do różnych gatunków muzycznych, takich jak pop, muzyka klasyczna, rock czy folk, a na scenie zobaczyć choreografie oddające bogactwo stylów tanecznych.
W widowisku weźmie udział blisko 300 wykonawców: wokaliści, chór, orkiestra, tancerze, aktorzy. Zaproszeni wykonawcy to zarówno artyści profesjonalni, jak i młodzi amatorzy, którzy na potrzeby widowiska stworzą wielopokoleniowy zespół.
W programie „Raban” ks. Wojciech Iwanecki rozmawia z twórcami tego wydarzenia: reżyserem Mariuszem Kozubkiem i kompozytorem i dyrygentem Piotrem Solorzem, oraz z odtwórczyniami roli głównej: Wiolettą Białk (wokal) i Ellen Bremer (taniec).
Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/13Ihlnz5d

Więcej odcinków

Najnowsze wpisy

Odcinek 80
Skip to content