Lwowska Fala odc. 88 Świat Lema

W audycji: Lwowski świat Lema w Przeglądzie Tworczości Kresowej. Kresowa edukacja – spotkania z nauczycielami w rybnickim WOM-ie. Zmiana warty w zarządzie głównym Towarzystwa Milośników Lwowa.

Dziennikarka Radia Katowice

Komentarz
  • W obliczu tragicznej sytuacji na wschodniej granicy tekst piosenki Andrzeja Kołakowskiego niech budzi w nas wiarę i nadzieję dziś.
    „Oskarżeni o wierność i cnotę Wędrujemy przez polską Golgotę I niezłomną żywimy się wiarą że z krwi naszej odrodzi się naród Los nam drogę wyznaczył Auschwitz, Charków i Katyń Jakże trudna jest droga do nieba Więc szukamy wciąż śladów naszych ojców i dziadów żeby znów się zachować jak trzeba I choć ciałem wstrząsają nam dreszcze duch narodu nie umarł w nas jeszcze Oskarżeni o wierność i cnotę Wędrujemy przez polską Golgotę I niezłomną żywimy się wiarą że z krwi naszej odrodzi się naród Tak jak oni nocami wędrujemy lasami I w tym samym zmierzamy kierunku I zmawiamy modlitwy przed naszymi bitwami bo skądinąd nie widać ratunku Tak jak Oni żyjemy nadzieją by nie ulec dziejowym zawiejom Oskarżeni o wierność i cnotę Wędrujemy przez polską Golgotę i niezłomną żywimy się wiarą że z krwi naszej odrodzi się naród Wytykani palcami szlak znaczymy krzyżami Naszą krew przelewamy wśród drwin lecz na naszych sztandarach wciąż Ojczyzna i Wiara wciąż prowadzą nas Matka i Syn I choć ciałem wstrząsają nam dreszcze duch narodu nie umarł w nas jeszcze I choć droga daleka i choć ciemność dookoła wciąż prowadzą nas święci patroni Nam nie wolno zawrócić i na pewno dojdziemy byle pamięć od śmierci uchronić Nam nie wolno zawrócić i na pewno dojdziemy byle pamięć od śmierci uchronić”

Więcej odcinków

Odcinek 89
Skip to content